بهترین آزمایشگاه های تهران

بهترین آزمایشگاه های تهران

آزمایشگاه به مکانی گفته میشود که در آن با به کار بردن ابزار های آزمایشگاهی و به وجود آوردن شرایط محیطی مناسب، آزمایش های‌ مختلفی را برای اهدافی که مد نظر است انجام می دهند. در آزمایشگاه ها می توان فعالیت هایی در جهت بهبود کیفیت زندگی بشر انجام داد، پژوهش کرد و اطلاعات معتبری […]

فهرست مطالب

آزمایشگاه

به مکانی گفته میشود که در آن با به کار بردن ابزار های آزمایشگاهی و به وجود آوردن شرایط محیطی مناسب، آزمایش های‌ مختلفی را برای اهدافی که مد نظر است انجام می دهند.

در آزمایشگاه ها می توان فعالیت هایی در جهت بهبود کیفیت زندگی بشر انجام داد، پژوهش کرد و اطلاعات معتبری را به دست آورد.

در زمان های گذشته تکنولوژی بسیار ساده بوده و محدودیت زیادی داشته و جمع آوری اطلاعات با مشکلات بسیاری همراه بوده است ولی امروز تحول بزرگی در زمینه ی آزمایشگاه ها به وجود آمده است و تکنولوژی اطلاعات به وجود آمده که نقش بسیار مهمی در زمینه ی پیشرفت علوم دارد.

طبقه بندی آزمایشگاه ها بر اساس سطوح ایمنی زیستی

طبقه بندی آزمایشگاه ها بر اساس سطوح ایمنی زیستی
طبقه بندی آزمایشگاه ها بر اساس سطوح ایمنی زیستی

این طبقه بندی جهت فراهم کردن ایمنی برای کارکنان و محیط آزمایشگاه و همچنین سلامت فرآیند های آزمایشگاهی در برابر آلودگی های موجود در محیط انجام میشود.

این طبقه بندی با توجه به عوامل زیستی که خطرساز هستند و میزان خطراتی که برای انسان و محیط دارند انجام میشود‌.

آزمایشگاه ها در ۴ سطح طبقه بندی میشوند که سطح ۱ از میزان تهدید کمتر و سطح ۴ از بیشترین میزان تهدید در مقابل فرایند های آزمایشگاه برخوردار است.

بیشترین آزمایشگاه های کشور در حال حاضر از نوع سطح ۲ هستند.

 • آزمایشگاه های سطح ۱ ایمنی زیستی

این آزمایشگاه ها برا آزمایش کردن روی میکروارگانیسم هایی با سطح خطر بسیار پایین استفاده شده و کارکنان طبق استاندارد های آزمایشگاه ها محافظت میشوند‌.

در این آزمایشگاه ها ارگانیسم هایی که برای انسان سالم خطر ساز نیستند تحت بررسی قرار می گیرد.

نمونه های ثابت و یا غیر قابل تغییر و غیر فعال در این آزمایشگاه ها ارزیابی میشوند و گاهی آن ها را در محیط باز و خارج از هود  تحت بررسی قرار می دهند.

 • آزمایشگاه های سطح ۲ ایمنی زیستی

در این آزمایشگاه ها، آزمایش بر روی میکروارگانیسم هایی که با بیماری های انسان ها در ارتباط است انجام میشود و این میکروارگانیسم دارای میزان خطر متوسطی هستند که بیماری زایی متفاوتی را در جامعه  در پی دارند.

این میکروارگانیسم ها باعث آلودگی از طریق بلعیدن و برخورد کردن با غشای مخاطی شده و در محیط اطراف وجود دارند.

برای این نوع آزمایشگاه ها باید از هود های لامینار و یا میکروبی و ایمنی زیستی استفاده کرد.

این آزمایشگاه ها، آزمایشگاه هایی که خدمات بهداشتی را ارائه می دهند و آزمایشگاه های تشخیصی و تحقیقاتی و آموزشی را شامل میشوند.

طبقه بندی آزمایشگاه ها بر اساس سطوح ایمنی زیستی
طبقه بندی آزمایشگاه ها بر اساس سطوح ایمنی زیستی
 • آزمایشگاه هایی با سطح ۳ ایمنی زیستی

این آزمایشگاه ها جهت آزمایش روی میکروارگانیسم هایی انجام میشود که بومی و غیربومی هستند و از طریق هوا قابل انتقال بوده و استنشاق آن ها خطرساز است و بیماری های مرگبار را در پی دارد.

به دلیل خطر ساز بودن این آزمایش ها، شرایطی را برای آزمایشگاه های این سطح قرار می دهند که این میزان خطر را برای انسان و محیط کاهش دهند‌.

این آزمایش ها در محیط های محبوس شده انجام می گیرد و شامل آزمایش های تشخیصی تخصصی و تحقیقاتی می باشد.

 • آزمایشگاه های سطح ۴ ایمنی زیستی

این آزمایشگاه ها برای انجام آزمایش روی میکروارگانیسم های بسیار خطرناک به کار می رود.

میکروارگانیسم هایی که جان انسان ها را تهدید می کند و در جامعه به سرعت پخش میشود.

عوامل بیماری زا در این سطح به وسیله ی  ذرات معلق در هوا به سرعت منتقل شده و حیات انسان را به خطر می اندازد.

این آزمایشگاه ها جزو آن دسته آزمایشگاه هایی هستند که کشت ویروس را انجام می دهند و در ساختمانی مجزا این کار انجام می گیرد و دارای واحد های تشخیصی جهت تشخیص عامل بیماری زا هستند.

میکروارگانیسم هایی که از طریق تنفس منتقل شده و واکسن آن ها موجود نیست در این آزمایشگاه ها تحت ارزیابی قرار می‌گیرند.

اصول ایمنی آزمایشگاه ها

اصول ایمنی آزمایشگاه ها
اصول ایمنی آزمایشگاه ها

رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت کارکنان آزمایشگاه ها دارای اهمیت بسیاری است.

از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارکنان باید محل وسایل ایمنی و نحوه ی استفاده از آنها را بدانند تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنند‌.
 • پیش از انجام آزمایش باید موضوع و هدف آزمایش را بدانند.
 • باید از روپوش آزمایشگاهی حین کار در آزمایشگاه استفاده کنند، زیرا با استفاده از این روپوش ها بدن وی در معرض مواد شیمیایی موجود در آزمایشگاه و آلودگی های موجود قرار نمی گیرد و همچنین لباس فرد تمیز بوده و آلودگی ها را به خود جذب نمی کند. حتما هنگام استفاده از روپوش باید دکمه های آن را بست.
 • باید حتما دستکش های ایمنی را پوشید تا دست ها در معرض آلودگی ها و مواد شیمیایی قرار نگیرد. دستکش ها نیز دارای انواع متفاوتی هستند که بسته به نیاز باید از آنها استفاده کرد در نتیجه انتخاب درست نوع دستکش نیز بسیار مهم می باشد.

علاوه بر ریختن مواد روی پوست فرد، ذرات مواد پودری هم روی دست ها می‌ نشیند و باعث آسیب میشود پس باید از ابتدا دستکش مناسب را انتخاب و استفاده کرد.

 • باید در هر شرایطی عینک ایمنی را استفاده کرد تا از پاشیدن مواد به چشم جلوگیری کرد. نباید در آزمایشگاه ها از لنز نیز استفاده کرد، بخار ناشی از مواد شیمیایی روی چشم می نشیند و در برداشتن لنز فرد با مشکل مواجه میشود زیرا عینک جلوی این بخار ها را نمی‌ تواند بگیرد.
 • باید حتما از ماسک ایمنی استفاده کرد تا از فرد در مقابل بخار های سمی و مواد آلوده محافظت کند.
 • باید از کفش های بسته و مقاوم در محیط آزمایشگاه استفاده کرد که چنان چه مواد شیمیایی و سمی روی پاها ریخت پاها آسیب نبینند. استفاده از صندل و کفش های پاشنه دار در محیط آزمایشگاه ها ممنوع است‌‌.
 • از پوشیدن لباس هایی گشاد و آویزان باید اجتناب کرد زیرا هنگام کار با تجهیزات امکان اشتعال آنها وجود دارد.
 • از انگشتر و جواهرات و ساعت نباید در محیط آزمایشگاه استفاده کرد زیرا در صورت تماس با مواد شیمیایی باعث التهاب پوستی میشوند‌.
 • قبل از انجام آزمایش وسایل مورد نیاز را باید بررسی کرد و از وسایل معیوب و شکسته نباید استفاده کرد.
 • باید قبل از کار با مواد شیمیایی روش استفاده از آن ها و خطراتی که ممکن است داشته باشند را دانست‌.
 • باید خطراتی که ممکن است حین آزمایش به وجود آید را دانست و روش مقابله با آنها را یاد گرفت.
 • باید محل چشم شور، کپسول های آتش نشانی و دوش های اضطراری را بدانند و روش کار با آنها را بلد باشند.
 • در مسیر های تردد آزمایشگاه نباید وسایل اضافه قرار داشته باشد.

ویژگی های برتر بهترین آزمایشگاه

ویژگی های برتر بهترین آزمایشگاه
ویژگی های برتر بهترین آزمایشگاه

پیدا کردن آزمایشگاه خوب دغدغه ی مردم زیادی است، زیرا پزشکان متخصص آزمایشات متعددی را از بیمار ها می خواهند و آنها به دنبال آزمایشگاهی مجهز برای انجام آزمایش و تشخیص بیماری خود هستند.

این روز ها آزمایشگاه های متعددی در هر شهر وجود دارد که از لحاظ تخصصی بودن در درجات مختلف قرار دارند و تعداد زیاد آنها انتخاب را برای مردم سخت تر کرده است.

بهتر است که ویژگی های یک آزمایشگاه خوب را دانسته و با توجه به آن اقدام به انتخاب آزمایشگاه و انجام آزمایش خود کنید.

از ویژگی های یک آزمایشگاه خوب می توان موارد زیر را نام برد:

 • فضا و محیط پذیرش آزمایشگاه

انجام آزمایش برای برخی بیماری ها چون بیماری سرطان، برای فرد بیمار با استرس زیاد همراه است بنابراین باید فضای داخلی آزمایشگاه و دکوراسیون آن به گونه ای باشد که برای فرد بیمار آرامش را به همراه داشته باشد که در طول مدت زمان انتظار تا انجام نمونه گیری فرد بیمار استرس و اضطراب کمتری را تحمل کند.

می توان در محیط آزمایشگاه ها از تلویزیون هایی استفاده کرد که فیلم‌ های آموزشی در زمینه ی سلامت را پخش می کنند و یا اینکه موسیقی ملایمی را پخش کرد که  زمان انتظار را برای بیمار قابل تحمل کند و بیمار متوجه گذر زمان نشود.

همچنین داشتن فضایی برای پذیرایی از بیمارانی که باید ناشتا بوده و به آزمایشگاه مراجعه کرده اند می تواند نشانه ی یک آزمایشگاه خوب باشد و فرد بیمار می تواند بعد از انجام آزمایش در آن فضا بنشیند و چیزی میل کند.

 • بهداشت محیط آزمایشگاه

وضعیت تمیزی و بهداشت محیط و سرویس های بهداشتی از مهم ترین بخش های یک آزمایشگاه است.

بعضی افراد بسیار روی تمیزی حساس اند و استفاده از آزمایشگاهی با محیط تمیز و بهداشتی دغدغه ی آن ها شده است‌.

باید آزمایشگاه ها دارای تعداد مناسب دستشویی و محیطی تمیز و بهداشتی باشند تا فرد بیمار به راحتی بتواند از آنها استفاده کند.

 • میزان دقت و درستی در نتایج آزمایش ها

از دیگر ویژگی هایی که یک آزمایشگاه خوب باید داشته باشد میزان دقت آنها در انجام آزمایش ها و درستی نتایج آزمایش ها است‌ که‌ این‌ ها وابسته به داشتن تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاه های پیشرفته و بروز در آزمایشگاه، و وجود کادری مجرب و تحصیل کرده است‌ که‌ آزمایشات به درستی انجام شود.

به کار بردن نیروهای متخصص و دقیق تاثیر زیادی در درستی نتایج آزمایش های بیماران دارد، پس استفاده از نیروی متخصص در کنار تجهیزات پیشرفته، باعث افزایش میزان کیفیت جواب دهی به بیماران میشود‌.

همچنین آزمایشگاه باید به گونه ای باشد که بتوانند هر نوع آزمایشی را پذیرش کند و فرد بیمار بتواند تمام آزمایشاتی که دارد را یکجا در یک آزمایشگاه انجام دهد.

 • برخورد پرسنل با مراجعین و بیماران

یکی از مهم ترین عواملی که در ذهن مراجعین باقی می ماند برخوردی است که پرسنل با مراجعین و بیماران دارد.

باید پرسنلی که در آزمایشگاه کار می کند آموزش دیده باشد و اثری مثبت را در ذهن مراجعین به جای بگذارند و روند انجام آزمایش و انتظار بیماران را سرعت ببخشد‌.

ویژگی های برتر بهترین آزمایشگاه
ویژگی های برتر بهترین آزمایشگاه
 • داشتن کادری مجرب در زمینه ی نمونه گیری از کودکان

به جهت ترس کودکان از نمونه گیری و حساسیت والدین، داشتن کادری مجرب در نمونه گیری کودکان، باعث میشود تجربه ای خوشایند در ذهن کودکان و والدین به جا بماند و با کمترین میزان استرس و اذیت شدن، آزمایشات کودکان انجام گیرد.

 • داشتن سرعت مناسب در ارائه جواب آزمایش ها به بیماران

علاوه بر دقت جواب های آزمایشی، مدت زمان جواب دهی نیز برای خیلی از بیماران دارای اهمیت است، و از ویژگی های آزمایشگاه خوب داشتن، سرعت در جواب دهی به بیماران می باشد.

داشتن سیستم جواب دهی آنلاین، باعث افزایش سرعت در جواب دهی به بیماران میشود.

 • موقعیت مکانی آزمایشگاه

نزدیک بودن آزمایشگاه به محل زندگی بیمار و مطب پزشک معالج وی بسیار دارای اهمیت است به خصوص در شهرهای بزرگ که ترافیک بسیار و وقت آزاد افراد بسیار کم است‌.

 • جلوگیری از ابتلا به بیماری

به دلیل کشنده بودن بعضی از بیماری ها و نیاز به دقت بالا در آزمایش، فرد بیمار باید به بهترین آزمایشگاه ها مراجعه کند که جواب دهی آنها دقیق بوده و امکان خطا در آنها بسیار کم است.

 • داشتن اطمینان از درست بودن جواب نمونه

با مراجعه به بهترین آزمایشگاه ها می توانید از درست بودن جواب نمونه گیری خود مطمئن باشید.

انواع تجهیزات آزمایشگاهی

انواع تجهیزات آزمایشگاهی
انواع تجهیزات آزمایشگاهی

ابزار ها و لوازمی که در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد را تجهیزات آزمایشگاهی می گویند. تجهیزات آزمایشگاهی با توجه به کاربردی که دارند در هر آزمایشگاه متفاوت می باشند.

ما در یک تقسیم بندی کلی انواع تجهیزات آزمایشگاهی را به شما معرفی می کنیم:

 • سکوبندی آزمایشگاهی که برای چیدن وسایل آزمایشگاه و دستگاه ها و ملزومات صورت می گیرد.
 • هود آزمایشگاهی که برای حفظ کردن جان کارکنان و افزایش عمر دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و اپراتور دستگاه ها را از انواع ویروس ها و باکتری ها در امان نگه می دارد.
 • دستگاه های آزمایشگاهی که شامل تجهیزات آزمایشگاهی میشود که برای انجام انواع آزمایش ها و آنالیز کردن آنها مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه ها به دو دسته ی عمومی و تخصصی تقسیم میشوند که دستگاه های عمومی در تمام آزمایشگاه ها یکسان است ولی تخصصی بسته به آزمایشگاه متفاوت می باشد.
 • وسایل آزمایشگاهی که هر آزمایشگاهی به آنها احتیاج آورد و باید در آزمایشگاه موجود باشند.
 • دوش و چشم شوی آزمایشگاهی که برای محافظت کردن از پرسنل آزمایشگاه در برابر مواد شیمیایی که به چشم های آنها وارد میشود استفاده میشود‌.

بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران

بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران
بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران

شما را با آزمایشگاه ها، عملکرد آن ها و تجهیزاتی که دارند آشنا کردیم حال ما می خواهیم شما را با بهترین آزمایشگاه های موجود در تهران آشنا کنیم تا شما مردم عزیز بتوانید به راحتی و با اطمینان خاطر آزمایش خود را انجام دهید.

زیرا پزشکان با توجه به نتیجه آزمایشات در مورد علت بیماری و راه های درمان آن تصمیم می گیرند پس باید آزمایش در آزمایشی مجهز صورت بگیرد تا نتایجی دقیق را جهت تشخیص بیماری ارائه بدهد.

برای مراجعه به آزمایشگاه خوب باید جنبه های زیر را در نظر بگیرید و آزمایشگاه مورد نیازتان را انتخاب کنید:

 • باید آزمایشگاهی را انتخاب کنید که طیف وسیعی از بیماری ها را بررسی می کند و نتایجی که ارائه می دهد در صحت و اطمینان کامل باشد. باید طبق استاندارد های کیفیت و فناوری های پیشرفته باشد.
 • باید لیست آزمایشگاه ها را بررسی کرد و آن هایی که در رتبه بندی آنلاین رتبه ی بیشتری از طرف مردم گرفته اند و یا پزشک متخصص پیشنهاد مراجعه به آن را داده و یا از طرف آشنایان و دوستان تایید شده است را انتخاب کرد.
 • باید آزمایشگاه هایی که گواهی ISO دارند و طبق استاندارد های بین المللی هستند را انتخاب کرد.
 • باید آزمایشگاه بتواند طیف وسیعی از آزمایش ها را در زمینه ی تخصصی و پیشرفته انجام دهد.
 • باید آزمایشگاه دارای تکنولوژی پیشرفته و به روز باشد و محیطی تمیز و بهداشتی داشته باشد.
 • باید آزمایشگاه مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن جواب آزمایش را ارائه دهد و زمان انتظار فرد بیمار برای انجام آزمایش را به حداقل برساند.
 • باید سیستم قیمت گذاری آزمایشگاه شفاف و دقیق باشد و قیمت گذاری آن مقرون به صرفه باشد.
 • طرف قرار داد بودن با بیمه های مختلف نیز از مزیت یک آزمایشگاه خوب است که فرد بیمار با مشکل کمبود بودجه برای انجام آزمایش خود مواجه نشود.

موارد فوق را در نظر بگیرید و متناسب با نیاز و الویت بندی هایی که مد نظرتان است آزمایشگاه مورد نیازتان را انتخاب کنید. ما به شما ۱۰ تا از بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران را معرفی می کنیم، امیدواریم بتوانیم در انتخاب آزمایشگاه خوب به شما عزیزان کمک لازم را کرده باشیم.

۱.آزمایشگاه دکتر خسرو شاهی

این آزمایشگاهی یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های موجود در تهران است که دارای بهترین و مجهزترین دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد.

این آزمایشگاه با به کار بردن بهترین و دقیق ترین کیت های‌ آزمایشگاهی و بهترین لوازم، نتایج دقیقی از آزمایشات تخصصی و فوق تخصصی را به بیماران ارائه می دهد‌.

همچنین با به کار گیری پرسنلی متخصص در امور آزمایشگاهی، تمام شرایط لازم را برای رفاه حال بیماران عزیز فراهم کرده است و در کوتاه ترین زمان ممکن نتایج آزمایشات را برای آنها آماده می کند.

بیماران عزیز می توانند با مراجعه به این آزمایشگاه هر گونه آزمایشی را انجام داده و در اسرع وقت نتایج را به پزشک متخصص خود تحویل دهند و درمان خود را پیگیری کنند‌.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر خسرو شاهی مجهز به سیستم نمونه گیری در منزل می باشد و شما عزیزان چنان چه امکان مراجعه به آزمایشگاه را نداشته باشید می توانید از طریق تماس با آزمایشگاه، نمونه گیری خود را در منزل انجام دهید.

این آزمایشگاه دارای محیطی آرام، همراه با  کادر پذیرشی مجرب است  که بسیار خوش برخورد بوده و هر گونه امکاناتی را جهت رفاه حال شما بیماران عزیز فراهم نموده اند‌ تا در نهایت آرامش و دور از هرگونه استرس و اضطرابی بتوانید آزمایشات خود را انجام دهید و بیماری خود را پیگیری کنید.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه دکتر خسرو شاهی به شرح زیر است:

آدرس: خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ما بین پسیان و میدان الف، پلاک ۹۸

تلفن ثابت: ۰۲۱۲۲۶۵۴۳۶۹_۰۲۱۲۲۶۵۴۳۷۰

فکس: ۰۲۱۲۲۰۵۷۸۰۹

ایمیل: info@dr.khosroshahilab.com

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ صبح الی ۸ و نیم عصر، پنج شنبه ها از ۷ صبح الی ۴ عصر

بهترین آزمایشگاه شمال تهران

آزمایشگاه خسروشاهی یکی از بهترین آزمایشگاه منطقه 1 تهران است که طی سالیان زیادی خدمات رسانی در زمینه آزمایش هایی همچون:

 • آزمایش خون
 • آزمایش روماتیسم
 • تست پاپ اسمیر
 • آزمایش HPV
 • آزمایش هپاتیت
 • آزمایش ادرار
 • آزمایش مدفوع
 • و…

می کند همچنین این آزمایشگاه با توجه به کیفیت بالای خدمات رسانی جزو یکی از بهترین آزمایشگاه منطقه یک می باشد.

این آزمایشگاه که یکی از بهترین آزمایشگاه منطقه یک به شمار می رود هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان فعالیت هایی را در منزل و آزمایشگاه انجام می دهد.

۲. آزمایشگاه نگین آزادی

آزمایشگاه نگین آزادی یکی از بهترین مراکز تخصصی و فوق تخصصی در تهران می باشد که با داشتن بروز ترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا در زمینه ی آزمایشگاهی، تمامی آزمایشات تخصص و فوق تخصصی لازم برای بیماران را، با بالاترین دقت ممکن انجام می دهد‌‌.

متخصصان حاضر در این آزمایشگاه، تمامی تلاش خود را بر آماده کردن هر چه سریع تر نتایج آزمایشات قرار می دهند.

این آزمایشگاه برای رفاه حال بیمارانش، دارای سیستم نمونه گیری در منزل است.

از لحاظ موقعیت مکانی این آزمایشگاه در مکانی قرار دارد که از طریق بی آر تی، مترو و یا تاکسی به راحتی می توان به آن دسترسی پیدا کرد و همچنین برای مسافران خارج از شهر، دسترسی از طریق ترمینال جنوب و شرق به این آزمایشگاه  آسان است.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه نگین آزادی به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان آزادی. چهارراه اسکندری. پلاک ۱۴۹. مرکز جامع سلامت نگین آزادی

تلفن: ۰۲۱۶۲۷۵۶۴۲۰

ایمیل: info@neginazadilaboratory.ir

ساعات کاری: شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۷صبح الی ۷ عصر و پنج شنبه ها از ۷ صبح الی ۲ بعد از ظهر

بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران
بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران

۳. آزمایشگاه امدادگران

این آزمایشگاه در ساختمان درمانی به اسم امدادگران واقع شده و مجهز به دستگاه های پیشرفته ی تخصصی و فوق تخصصی در زمینه ی آزمایشگاهی است و نتایج آزمایشگاهی را در کوتاه ترین زمان در اختیار بیماران قرار می دهد.

بخش آزمایشگاهی امدادگران در کنار بخش های تصویربرداری و کلینیک های درمان واقع در ساختمان امدادگران قرار دارد و می توانید با مراجعه به این بخش، آزمایشات تخصصی خود را انجام دهید.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه امدادگران به شرح زیر است:

آدرس: تهران. بزرگراه شهید سلیمانی (رسالت)غرب به شرق. پیش از دور برگردان  دنیای نور. نبش کوچه ترک. مجتمع پزشکی امدادگران. طبقه ی پنجم

تلفن: ۰۲۱۵۸۷۱۸

ساعات کاری: از ۸ صبح الی ۲۲

۴. آزمایشگاه مسعود

این آزمایشگاه با توجه به دستگاه ها و تجهیزاتی که دارد تمامی آزمایشات در زمینه ی ژنتیک، پاتوبیولوژی و آزمایشات تخصصی را انجام می دهد و در مدت زمانی کوتاه، نهایت ۴۸ ساعت نتایج را در اختیار بیمار قرار می دهد.

این آزمایشگاه خدمات گسترده آزمایشگاهی را به بیماران ارائه می دهد و برای افزایش میزان رضایت مشتریان خود و رواج دادن فرهنگ مشتری مداری تمامی تلاش خود را به کار گذاشته است تا تمامی مشتریان خود را از خدماتی که ارائه می دهد راضی نگه دارد‌.

آزمایشگاه مسعود دارای سیستم نمونه برداری در منزل نیز می باشد و فرد بیمار می تواند از طریق تماس با آزمایشگاه نمونه گیری خود را در منزل انجام دهد.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه مسعود به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان ولیعصر. بلوار میرداماد غربی. پلاک ۴۷۴

تلفن: ۰۲۱۸۸۷۸۲۰۳۴

شماره تماس واتس آپ جواب دهی و پذیرش:۰۹۹۰۵۰۳۷۶۳۱

شماره تماس واتس آپ جهت نمونه گیری در منزل (ارسال تصویر درخواست آزمایش) : ۰۹۰۲۴۷۵۷۷۲۷

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ۶ صبح الی ۸ شب

پنج شنبه ها از ۶ صبح الی ۵ عصر

۵. آزمایشگاه میهن

این آزمایشگاه تازه تاسیس است و به صورت تخصصی در زمینه ی ویروس شناسی به روش مولکولی فعالیت می کند و در تلاش است که تمامی جوانب و قسمت های ویروس شناسی را با بالاترین کیفیت و دقت ممکن انجام دهد.

این آزمایشگاه با آزمایشگاه کیوان به صورت مستقیم همکاری می کند و تشخیص بیماری خود را می توانید با خیال راحت به این آزمایشگاه بسپارید.

می توانید شناسایی ویروس هایی چون هپاتیت B و C، ویروس ایدز و کووید ۱۹ را از طریق این آزمایشگاه انجام دهید.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه میهن به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان شهید کلاهدوز (دولت). بین دیباجی جنوبی و قنات. ساختمان پزشکان مهر. پلاک ۲۲۱

تلفن:۰۲۱۲۲۷۸۰۶۰۰ – ۰۹۱۲۳۲۷۲۸۱۹

پذیرش: شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر، پنج شنبه ها صبح

بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران
بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران

۶. آزمایشگاه پل رومی

این آزمایشگاه دارای دستگاه های پیشرفته و به روز، و کیت های‌ آزمایشگاهی مطمئن و دقیق است و می تواند هر گونه آزمایش پاتوبیولوژی را با بیشترین دقت ممکن برای بیماران انجام دهد.

کادر آزمایشگاهی آن متشکل از همکارانی است که تحصیلات آکادمیک در زمینه ی آزمایشگاه دارند و تجربه ی کافی جهت انجام آزمایش را دارا هستند و آزمایشات را دقیق انجام داده و نتایج را در مدت زمان کوتاهی در اختیار بیمار قرار می دهند.

نمونه گیری در این آزمایشگاه با استفاده از  جدید ترین ابزار های کشور آلمان انجام میشود و تمامی جوانب جهت پیشگیری از آلودگی در آن لحاظ شده است.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه پل رومی به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان شریعتی. چهار راه پل رومی. بن بست سینا‌. پلاک ۱۷۳۱

تلفن:۰۲۱۲۲۲۴۴۵۲۸

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ۷ صبح الی ۸ شب، پنج شنبه ها۷ صبح الی ۱۴

۷. آزمایشگاه مرکزی

ابن آزمایشگاه یکی از بزرگ ترین و در عین حال مجهز ترین آزمایشگاه های موجود در کشور است که تمامی تلاش خود را بر رفع نیاز مراجعین و پزشکان محترم گذاشته است و همچنان برای جلب رضایت بیشتر مراجعان خود می کوشد تا تمامی مراحل آزمایشگاهی را با توجه به الزامات قانون و در جهت بهبود بخشیدن بر کیفیت کار انجام دهد.

تمامی پرسنل این آزمایشگاه ملزم هستند که تمامی قوانین را در قالب سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه رعایت کنند تا به اهداف عالی آزمایشگاه دست یابند.

نتایج ارائه شده توسط این آزمایشگاه کاملا دقیق و قابل اعتماد بوده و توسط پرسنلی تحصیل کرده و با تجربه تهیه شده است.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه مرکزی به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان ولیعصر‌. بالاتر از تقاطع چمران. کوچه قرنی. پلاک۱۷

تلفن: ۳_۰۲۱۲۲۶۶۶۵۶۱

ایمیل: info@path_lab.ir

۸. آزمایشگاه فارابی

این آزمایشگاه رویکردی بیمار محور دارد و با به کار گرفتن کادری مجرب و تکنولوژی پیشرفته در زمینه ی آزمایشگاه از آزمایشگاه های خوب موجود در تهران می باشد.

در این آزمایشگاه تمامی الزامات لازم در زمینه ی زیست محیطی و ایمنی رعایت میشود‌ و آموزشات لازم به پرسنل به صورت مستمر ارائه میشود‌ و تمامی تلاش خود را بر جلب رضایت مشتریان و افزایش میزان رضایتمندی آنها قرار داده است.

این آزمایشگاه امکان این را فراهم کرده که بیماران عزیز بتوانند به صورت آنلاین و یا از طریق پیک جواب آزمایش خود را دریافت کنند و در دقت و هزینه ی آنها صرفه جویی شود. تمام آزمایشات پاتوبیولوژی، تخصصی و فوق تخصص در این آزمایشگاه انجام میشود‌.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه فارابی به شرح زیر است:

آدرس: تهران‌ خیابان شریعتی. نبش ظفر

تلفن: ۰۲۱۲۲۲۲۹۸۶۲

ایمیل:farabimedicallab@yahoo.com

ساعات کاری: شنبه تا چهار شنبه از ۷ صبح الی۴ عصر

بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران
بهترین آزمایشگاه های موجود در شهر تهران

۹. آزمایشگاه آلبرت

این آزمایشگاه دارای سیستم نوبت دهی آنلاین و سیستم نمونه گیری در منزل است و با هدف ارائه تمامی خدمات آزمایشگاهی در زمینه تشخیصی، عمومی، تخصصی و فوق تخصصی به بیماران راه اندازی شده است و دارای کارکنانی مسئولیت پذیر و متخصص در امور آزمایشگاهی می باشد که با نهایت دقت و تمرکز، آزمایشات را انجام داده و نتایج را در اسرع وقت برای بیماران عزیز تهیه می کنند‌.

بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی در این آزمایشگاه قرار دارد که تمامی آن ها بروز هستند و دقیق ترین نتایج را ارائه می دهند.

این آزمایشگاه برای افراد بالای ۷۰ سال نمونه گیری درب منزل را رایگان انجام می دهد.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه آلبرت به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان پیروزی‌. جنب پمپ بنزین سه راه سلیمانیه. پلاک ۶۱۱

تلفن:۰۲۱۳۸۰۱۶۰۰۰۰

ایمیل: Albert.pathobiology@@Gmail.com

ساعات کاری: شنبه تا چهار شنبه از ۶ صبح الی ۲۰، پنج شنبه ها ۶ صبح الی ۱۸ و جمعه ها ۸ الی ۱۳

۱۰. آزمایشگاه کیوان

این آزمایشگاه جزو اولین آزمایشگاه ها در زمینه ی ویروس شناسی در خاورمیانه بوده است و به عنوان بهترین آزمایشگاه ویروس شناسی معرفی شده است‌.

این آزمایشگاه با به کار بردن سیستم های مدرن چون western Blot وReal Time PCR توانسته به مراکز درمانی و دیگر آزمایشگاه ها خدمات ارائه دهد.

این آزمایشگاه جواب دهی سریع و دقیق در زمینه ی تست های آنتی ژن و آنتی بادی بیماری های ویروسی ارائه می دهد.

با مراجعه به این آزمایشگاه می توانید از خدمات و تخصص کارکنان آن استفاده ی لازم را ببرید و از نتیجه ی آزمایشات خود اطمینان کافی را داشته باشید.

این آزمایشگاه خدمات نمونه گیری در منزل و محل کار را نیز انجام می دهد و از طریق سامانه آنلاین می توان درخواست نمونه گیری در منزل و محل کار را از همکاران این آزمایشگاه داشت.

آدرس و شماره تماس آزمایشگاه کیوان به شرح زیر است:

آدرس: تهران. خیابان شهید بهشتی (عباس آباد)، بعد از سینما آزادی، به طرف خیابان ولیعصر، پلاک ۴۹۸، طبقه همکف

تلفن: ۰۲۱۹۱۰۷۱۲۹۲، ۰۲۱۸۸۷۰۹۵۱۳، ۰۲۱۸۸۷۱۵۳۵۰

ایمیل: info@ keyvanlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر

نمونه گیری و آزمایش در منزل

برای اطلاع از قیمت و نحوه نوبت اخذ نوبت با ما در واتساپ در ارتباط باشید