زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ما بین پسیان و میدان الف، پلاک 98 شماره تماس 02122654369 _ 02122654370

آدرس :

زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ما بین پسیان و میدان الف، پلاک 98

درمان خانگی قارچ

درمان خانگی قارچ

درمان های خانگی برای عفونت های قارچی

درمان های خانگی برای عفونت های قارچی
درمان های خانگی برای عفونت های قارچی

قارچ ها میکروارگانیسم هایی هستند که در همه جا حضور دارند، چه در خانه و چه در محیط بیرون. در حقیقت آنها بیش از 50000 گونه مختلف هستند. قارچ های زیادی وجود دارند که روی پوست شما زندگی میکنند بدون اینکه باعث مشکل شوند، اما عده ای با ایجاد تغییر و رشد باعث عفونت های قارچی می شوند.

عفونت های قرچی معمولا بر اساس نوع قارچی که موجب مشکل شده است و بخشی از بدن که درگیر کرده است و شدت عفونت دسته بندی میشوند. عفونت میتواند روی سطح پوست، در یک چین پوستی یا در هر منطقه دیگر که گرم و مرطوب است رخ دهد و باعث خارش شدید شود.

برخی از انواع عفونت های قارچی مربوط به Athlete`s foot, Jock itch, Ring worm هستند که میتوانند قسمت های پوست مثل سر را درگیر کنند. Onychomycosis ها ناخن و بستر ناخن را درگیر میکنند. Candidiasis ها که در دهان، واژن و دستگاه های ادراری هستند. شدت عفونت قارچی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

عوامل متعددی کمک به ایجاد عفونت قارچی میکنند از جمله ضعف سیستم ایمنی، عارضه جانبی آنتی بیوتیک ها، دیابت، بهداشت ضعیف، زندگی در محیط گرم، گردش خون ضعیف، آسیب های پوستی و تماس با فرد آلوده هر کسی میتواند به عفونت قارچی مبتلا شود و این بیماری در سبک زندگی امروزه شایع است.

برخی از داروهای ساده میتوانند عفونت های قارچی را از بین ببرند و یا عوارض ناشی از آن را کاهش دهند. در اینجا 10 مورد از بهترین درمان خانگی قارچی ذکر شده است.

  • سرکه سیب

به دلیل خاصیت ضد میکروبی باعث کشتن قارچ ها میشود و به عنوان یک اسید طبیعی از انتشار آن جلوگیری میکند. 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و دوبار در روز بنوشید و یا سرکه سیب را با آب رقیق کرده و روی محل قارچ بمالید و بعد از 30 دقیقه بشویید و حتما خشک کنید.

  • ماست ساده

پروبیوتیک موجود در ماست با تولید اسید لاکتیک مانع از رشد قارچ ها میشود. با پنبه آغشته به ماستروی ناحیه قارچ بکشید و بعد از 30 دقیقه بشویید و خشک کنید و اینکار را روزی دو بار انجام دهید.

اگر قارچ در ناحیه واژینال است با تامپون آغشته به ماست روزی 2 بار به مدت 2 ساعت آن را آغشته کنید. هم چنین ماست ساده را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  • سیر

برای از بین بردن تمامی گونه های قارچی، سیر یک مورد بسیار مهم است که هم خاصیت ضد قارچی دارد و هم ضد باکتریایی و آنتی بیوتیکی که نقش اساسی در فرایند را بازی میکند.

2 حبه سیر را له کرده و با دو قطره روغن زیتون مخلوط کنید و برای 30 دقیقه روی محل قارچ بگذارید سپس بشویید و خشک کنید و اینکار را 2 بار در روز تکرار کنید.

اگر در ناحیه واژینال قارچ دارید یک حبه سیر را در گاز استریل بسته بندی کنید و در داخل واژن قرار دهید اما بیشتر از 30 دقیقه و روزی یکبار این کار را انجام ندهید.

  • روغن درخت چای

یک ضد قارچ طبیعی است که علاوه بر از بین بردن، از انتشار آن نیز جلوگیری میکند. روغن درخت چای را با روغن زیتون یا بادام مخلوط کرده و روی ناحیه روزی دوبار بمالید. و اگر در ناحیه واژینال قارچ دارید آن را روی تامپون بمالید و 3 ساعت در واژن قرار دهید. توجه کنید خانم های باردار استفاده نکنند.

  • روغن نارگیل

این روغن برای هرگونه ای از قارچبا جلوگیری از زنجیره اسید چرب متوسط موثر واقع می شود که باعث مرگ قارچ می شود. 2 تا 3 بار در روز روغن نارگیل را روی موضع مالیده و صبر کنید تا خشک شود.

  • چای

به علت داشتن تانین باعث از بین بردن قارچ شده و به علت خواص آنتی بیوتیکی باعث کاهش علائم قارچی مثل سوزش و خارش و تورم میشود. یک بسته چای را در آب داغ به مدت 10 دقیقه قرار داده و برای 30 دقیقه روی موضع بگذارید (خنک شده باشد) و 3 بار در روز نکرار کنید.

برای قارچ پا از 4 تی بگ و 4 فنجان آب جوش استفاده کنید و پس از سرد شدن روزی 2 بار به مدت 30 دقیقه پا را در آن قرار دهید.

  • روغن اورگانو

دارای خاصیت ضد قارچی است، آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و برای چند ساعت روی موضع بگذارید. هم چنین میتوانید 3 قطره از آن را در آب ریخته و 2 بار در روز بنوشید.

  • برگ زیتون

دارای خواص ضد قارچی است و سیستم ایمنی را تقویت میکند. چند برگ زیتون را بکوبید تاخمیری شود و مستقیم روی ناحیه بگذارید برای مدت 30دقیقه و یا آن را به صورت دم نوش روزانه میل کنید.

  • زرد چوبه

شناخته شده ترین ضد عفونی کننده، آنتی بیوتیک و ضد قارچ طبیعی است که بازتابی سریع و بدون برگشت دارد. عصاره ریشه زرد چوبه را روی ناحیه بگذارید و بعد از 2 ساعت بشوئید و این کار را 2 بار در روز انجام دهید. نوشیدن یک قاشق غذاخوری زردچوبه در یک فنجان شیر با یک مقدار عسل باعث تقویت سیستم ایمنی می شود.

  • آب زغال اخته

نوشیدن یک لیوان از آن به صورت مکرر در طول روز باعث از بین بردن قارچ می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر

نمونه گیری و آزمایش در منزل

برای اطلاع از قیمت و نحوه نوبت اخذ نوبت با ما در واتساپ در ارتباط باشید