کم خونی در خانم ها

کم خونی در خانم ها

کم خونی در خانم ها خانم ها بدلیل از دست دادن خون در هر ماه در دوره عادت ماهیانه بیشتر در معرض کم خونی می باشند.طبق مطالعات انجام شده علت ‎اصلی کم‎خونی در خانم ها کمبود آهن است که به آن کم خونی فقر آهن می گویند. کم‎خونی در دختران ‎نوجوان سبب پایین ‎افتادن کیفیت […]

کم خونی در خانم ها

خانم ها بدلیل از دست دادن خون در هر ماه در دوره عادت ماهیانه بیشتر در معرض کم خونی می باشند.طبق مطالعات انجام شده علت ‎اصلی کم‎خونی در خانم ها کمبود آهن است که به آن کم خونی فقر آهن می گویند. کم‎خونی در دختران ‎نوجوان سبب پایین ‎افتادن کیفیت ‎تحصیلی و ضریب‎ هوشی می‌شود. علائم عمومی کم خونی عبارت است از احساس‎ خستگی و کسالت‎عمومی، سرگیجه، ابتلای‎مکرر به بیماری‎ها بخصوص سرماخوردگی، ناخن‎های قاشقی ‎شکل (گودشدن روی ناخن)، تمایل وافر به خوردن خاک و یخ ‎هم چنین خواب‎رفتن و سوزن‎ سوزن شدن دست‎ها و پاها. کم خونی فقر آهن گاهی سبب رنگ ‎پریدگی و زخم غیرطبیعی گوشه‎ لب نیز می‌شود. نیاز روزانه به این ماده، بسیار اندک و در حدود یک میلی‎گرم است، اما میزان نیاز به آهن در زنان باردار و در شیرخوارانی که شیرمادر مصرف می کنند، بیشتر می باشد. به همین علت از شش ماهگی به بعد استفاده از قطره‎آهن در آنان توصیه می‎شود.

تشخیص این بیماری از طریق یک آزمایش خون انجام می‌شود. جهت درمان و پیشگیری از بیماری ترکیبات دارای آهن مانند فروس‎سولفات به خانم ها به خصوص خانم های باردار به میزان روزانه یک قرص آهن از پایان ماه چهارم بارداری تا 3 ماه پس از زایمان، تجویز می شود. مصرف گوشت و جگر، مغزها مانند پسته، ماهی، زرده تخم‌مرغ، سبزی‎های دارای برگ سبز تیره مانند جعفری، اسفناج و حبوبات مثل عدس و لوبیا و همچنین میوه‌های خشک (مانند برگه‌ها) و دانه‌های روغنی جهت جبران آهن از دست رفته مفید است. هم چنین قرص های سولفات فروس که جهت درمان کمبود آهن تجویز می شوند همراه با ویتامین C وبعد از غذا مصرف شود. به علت آنکه در آلو، خربزه، ریواس، انبه، گلابی، طالبی، گل‎کلم، سبزی‌ها، آب‎پرتقال، لیموشیرین، لیموترش، سیب و آناناس، اسید سیتریک و اسیداسکوربیک یا ویتامین C وجود دارد،توصیه می شود که این مواد حتما در رژیم غذایی گنجانده شود. جهت جلوگیری از کم خونی فقر آهن گوشت قرمز، ماهی یا مرغ را حتما در برنامه‎غذایی خود بگنجانید و از مصرف چای یا قهوه همراه یا بلافاصله بعد از غذا پرهیز کنید. استفاده از نان‎هایی که از خمیر ورآمده تهیه شده‌اند از یک طرف و استفاده از خشکبار مانند توت ‎خشک، برگه‎ آلو، انجیر خشک و کشمش که منابع خوبی از آهن هستند جهت جلوگیری از کم خونی فقر آهن توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر

نمونه گیری و آزمایش در منزل

برای اطلاع از قیمت و نحوه نوبت اخذ نوبت با ما در واتساپ در ارتباط باشید