16 راه حل موثر برای میگرن

16 راه حل موثر برای درمان میگرن

میگرن چیست؟ قبل از فهمیدن بهترین روش های درمان میگرن و آشنایی با روش های درمانی بهتر است بدانیم میگرن چیست؟ سردرد ضربانی مکرر، اغلب در یک طرف سر، که معمولاً با تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا همراه است. میگرن ها با یک مرحله به نام اورا که اختلال بینایی (چشمک […]

میگرن چیست؟

میگرن چیست؟
میگرن چیست؟

قبل از فهمیدن بهترین روش های درمان میگرن و آشنایی با روش های درمانی بهتر است بدانیم میگرن چیست؟

سردرد ضربانی مکرر، اغلب در یک طرف سر، که معمولاً با تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا همراه است. میگرن ها با یک مرحله به نام اورا که اختلال بینایی (چشمک زدن، لکه، زیگزاگ، و یا سوسوی زننده ی چراغ های رنگی در اطراف یک نقطه کور) مشخص شده اند.

چرا میگرن اتفاق می افتد؟

“میگرن یک اختلال neurobiological شامل هر دو تغییرات عصبی و عروقی در مغز به هنگام حمله است.

مدیر مرکز پزشکی سردرد منهتن در شهر نیویورک میگوید:((مردم با استعداد ژنتیکی یک آستانه کاهش برای فعال شدن مراکز درد دارند، مغز با حساسیت فوق العاده اش، قدرت تبدیل محرک که باعث درد میشود را دارد. مجموعه ای خاموش از موج فعالیت سلول های عصبی و انتشار انتقال دهنده عصبی که فعالیت التهابی رگهای خونی، تغذیه ساختارهای درد عمیق در مغز است.))

درمان میگرن

چگونگی حل میگرن
چگونگی حل میگرن

اگر مستعد ابتلا به میگرن هستید، محرکهای خاص ممکن است آن را بروز دهند. سردردتان را در یک تقویم برای الگوها و کاتالیزورهای بالقوه مانند زیر پیگیری کنید:

حذف و کاهش سطح استروژن: “قبل از قاعدگی،در زنان کاهش شدید استروژن وجود دارد که به آن جرقه میگرن می گویند” مدیر مرکز سردرد جنوب کالیفرنیا میگوید : مصرف قرص های ضد بارداری با دوز پایین استروژن میتواند کمک کند.

مصرف الکل: اگر شما دچار “خماری” پس از یک بار نوشیدن الکل هستید ممکن است درحال تجربه میگرن باشید.پس از مصرف الکل تا 8 ساعت بعد از اولین نوشیدن اجتناب کنید زیرا منجر به سردرد میشود.

وعده های غذایی از دست رفته: نوسان در قند خون می تواند یک آبشار از افزایش درد را که موجب پاسخ میگرن می شود ایجاد کند، به طوری که نباید بیش از 3 ساعت بدون غذا بمانید.

کافئین: اگر شما به طور منظم مقادیر زیادی کافئین مصرف میکنید، شما خودتان را راه اندازی برای سردرد خروج، که می تواند مرکز میگرن مغز خود را تحریک و تبدیل به میگرن. مصرف محدود به 200 میلی گرم در روز، که تقریبا یک فنجان 8 اونسی قهوه است.

اختلالات خواب: مطالعات در سال 2010 نشان داد که موش های محروم از خواب تغییرات در پروتئین های کلیدی مرتبط با میگرن را تجربه میکنند.که موجب سردرد های میگرنی می شود.

درمان طبیعی میگرن

درمان طبیعی میگرن
درمان طبیعی میگرن

بسته های یخ: همیشه برای جلوگیری از درد میگرن از کمپرس سرد به جای گرم استفاده کنید. زیرا یخ ضد التهاب است.

مکمل تقویتی:مصرف روزانه 400 میلی گرم ریبوفلاوین (ویتامین B2) میگرن را به طور قابل توجهی کاهش میدهد.

تکنیک های تمدد اعصاب: ماساژ می تواند اسپاسم گردن و شانه را کاهش دهند،. یوگا هم در تمرکز حواس و عواطف موثر میباشد.

گیاهان: کپسول خشک برگ داروهای گل مینا باعث کاهش دفعات میگرن میشود.

طب سوزنی: درمان با طب سوزنی نتایج بلند مدت و بدون عوارض جانبی را فراهم میکند.

درمان پزشکی میگرن

درمان های پزشکی میگرن 
درمان های پزشکی میگرن

تریپتان: در سال 1991معرفی شده ، این داروی تجویزی (که شامل Axert، Relpax و ایمیترکس) فرموله شده به متوقف شدن میگرن کمک میکند. هرچند تحت تاثیر عوامل میگرن زا، ممکن است باعث سردرد های برگشتی شوند.

مسدود کننده های بتا – داروهای ضد فشار خون: به منظور درمان فشار خون بالا، آنژین صدری، و ضربان قلب سریع، این داروها که شامل پروپرانولول، متوپرولول، و تیمولول، نیز برای جلوگیری از میگرن ،رگ های خونی را تحت تاثیر قرار میدهند استفاده می شود. آنها عوارض جانبی کمی دارند اما گاهی اوقات می تواند برای ضربان قلب خطرناک باشد.

ضد داروها: برای برخی از افراد مبتلا به میگرن، داروهای تجویزی برای متوقف کردن تشنج (مانند توپیرامات و اسید valporic) نیز فرکانس میگرن را تا حداقل 50٪ کاهش می دهد، احتمالا به این دلیل که آنها مانع برخی انتقال دهنده های عصبی هستند. اما آنها می توانند عوارض جانبی، مانند سردرگمی و گیجی را به همراه داشته باشند.

ضد افسردگی: سه حلقه ای و SSRI ها نشان داده شده که در درمان میگرن موثر هستند. محققان می گویند که برخی از حملات میگرن به خاطر سطوح غیر طبیعی سروتونین است، که مواد مخدر آن را به تعادل میرساند. ولی معمولا توصیه نمی شود اگر شما برای درمان افسردگی نیاز ندارید.

بوتاکس: توسط FDA در سال 2010، به اثبات رسیده که تزریق بوتاکس برای درمان میگرن مزمن نقش پیشگیرانه بالینی دارد عوارض جانبی نادر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر