زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ما بین پسیان و میدان الف، پلاک 98 شماره تماس 02122654369 _ 02122654370

آدرس :

زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ما بین پسیان و میدان الف، پلاک 98

ازمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل

فرایند درخواست انجام آزمایش خون در منزل همان طور که می دانید یکی از مهم‌ ترین روش‌ های تشخیصی و مورد تایید پزشکان انجام آزمایشاتی است که برای بررسی سایر قسمت های بدن انجام می پذیرد. اما برخی از افراد به دلایل مختلف شرایط و زمان کافی برای مراجعه به آزمایشگاه ها را نخواهند داشت […]

فرایند درخواست انجام آزمایش خون در منزل

همان طور که می دانید یکی از مهم‌ ترین روش‌ های تشخیصی و مورد تایید پزشکان انجام آزمایشاتی است که برای بررسی سایر قسمت های بدن انجام می پذیرد.

اما برخی از افراد به دلایل مختلف شرایط و زمان کافی برای مراجعه به آزمایشگاه ها را نخواهند داشت و در این موقعیت ترجیح می‌ دهند که برای انجام آزمایش کادر درمان از طرف آزمایشگاه انتخابی آنها به منزل مراجعه کنند.

اما قبل از اینکه بخواهید آزمایش خود را در منزل انجام دهید چند مرحله مهم را باید طی کنید تا بتوانید از خدمات مراکز درمانی و آزمایشگاه ها در منزل بهره مند شوید.

ابتدا باید با مراکز مربوطه ارتباط گرفته تا متوجه شوید که آیا خدمات در منزل را به شما ارائه می دهند یا خیر.

اگر شرایط برای انجام نمونه گیری در منزل فراهم بود باید از طریق سایت مربوط به آزمایشگاه انتخابی فرم درخواستی را پر کرده و برای انجام آزمایش در نوبت قرار بگیرید.

توجه داشته باشید که پیش از انجام آزمایش بهتر است که با آزمایشگاه انتخابی خود تماس گرفته و شرایط مربوط به نوع آزمایش را از آنها جویا شوید تا در زمان مناسب و موقعیتی که نوبت در اختیار شما قرار می گیرد شرایط جسمانی ایده‌ آلی داشته باشید.

به عنوان مثال اگر پزشک آزمایش شما را به حالت ناشتا مورد تایید بداند بهتر است که با آزمایشگاه هماهنگ کرده تا در زمان و موقعیت مناسب و در ابتدای روز به منزل شما مراجعه کنند.

در فرم مربوطه اطلاعات بیمار باید به صورت دقیق درج گردد، معمولاً نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و محل سکونت باید به طور دقیق ثبت شود.

نیاز است که با توضیحات کامل سوابق پزشکی خود را اعلام کرده و هرگونه داروهای مصرفی را نیز درج کنید.

البته زمانی که کادر مربوط به آزمایشگاه به منزل مراجعه می کنند تمامی سوالات را از شما جویا میشوند و بهتر است که برای اطمینان تمامی اطلاعات ثبت شده را با جزئیات در اختیار این افراد قرار دهید.

مسئله بسیار مهمی که باید بدانید این است که شرایط برای انجام آزمایش در منزل به منظور بررسی سایر بیماری ها کمی متفاوت است و باید ابتدا نسخه پزشک را به مسئول دریافت نمونه نشان داده تا متوجه شود که نمونه گیری به چه منظوری انجام میشود.

پس از تکمیل فرم مربوطه نیروهای فعال و کاملا آموزش دیده از مرکز اصلی به منزل شما اعزام میشوند تا بتوانند نمونه‌ گیری درستی را انجام دهند.

این افراد تمامی تجهیزات لازم را با خود همراه داشته و می‌ توانند در مدت بسیار کوتاه نمونه گیری را انجام دهند.

نا گفته نماند که هزینه پرداختی بابت انجام آزمایش در منزل تفاوت چندانی با مراکز اصلی نداشته و اگر توانایی مراجعه به آزمایشگاه را ندارید این روش برای شما کاربردی و مناسب خواهد بود.

می توانید با دغدغه و زحمت کمتر به راحتی آزمایش و نمونه گیری های خود را انجام داده و از آسیب های بیشتر و صرف هزینه های بالاتر جلوگیری نمایید.

آزمایشگاه های برتر و مورد تایید سعی دارند تا علاوه بر خدماتی که در کلینیک ها به افراد ارائه می‌ دهند بخشی از خدمات خود را در منزل به متقاضیان عرضه دارند.

تمامی مراحل نمونه برداری و انجام آزمایش دقیقا مطابق با مراکز اصلی انجام میشود و هیچ گونه کوتاهی و یا فعالیت اضافه از طریق فرد ارسال انجام نخواهد شد.

نهایتا نمونه دریافت شده در دستگاه های مخصوص قرار داده میشود تا با سلامت کامل به محیط آزمایشگاه برسد.

تمامی فرایند هایی که باید بر روی نمونه انجام می پذیرد و در زمان مشخص شده و معین نتیجه آزمایش برای شما ارسال خواهد شد.

همواره می توانید نتیجه نهایی آزمایش خود را هم به صورت حضوری دریافت کرده و یا در صورت نیاز و عدم توانایی برای مراجعه به مراکز اصلی می توانید نتیجه آزمایش را به صورت آنلاین دریافت کنید.

چنین خدمات بسیار خوبی از طریق کیلنیک های برتر در اختیار شما قرار داده میشود و خیلی راحت و بدون دغدغه می توانید انواع آزمایشات مختلف را به این واسطه انجام دهید.

برخی از افراد به دلیل شرایط جسمانی و محدودیت هایی که دارند نمی توانند در زمان مناسب به مراکز مربوطه مراجعه کنند و این خدماتی که در منزل با آنها ارائه میشود.

بخش عمده‌ ای از نیاز و مشکل آنها را حل کرده و بدون دغدغه می توانند آزمایشات مربوطه را جهت کسب اطلاع از سلامت خود انجام دهند.

فواید انجام آزمایش در منزل

فواید انجام آزمایش در منزل
فواید انجام آزمایش در منزل

زمانی که پزشکان و متخصصان انجام آزمایش را برای افراد الزامی می دانند این مسئله برای عموم به وجود می‌ آید که باید زمان بیشتری را صرف کرده تا بتوانند با مراجعه به مراکز مربوطه آزمایشات مورد نیاز را انجام دهند.

اما اغلب به دلیل مشغله کاری و کمبود وقت ممکن است نتوانند در موقعیت و زمان مناسب به آزمایشگاه مراجعه کنند.

مراکز معتبر در چنین شرایطی خدمات بسیار خوبی را به مراجعین خود ارائه داده و آزمایش در منزل را برای آنها انجام خواهد داد.

با این شرایط می توانید ضمن انجام فعالیت های روزانه خود آزمایش را در محل مورد دلخواه انجام داده و اطمینان داشته باشید که روند انجام آزمایش دقیقا مطابق با کلینیک انجام میشود.

تمامی مراحل با جزئیات و مراقبت از سلامت شخص انجام خواهد شد و بسیار مهم این است بدانید که انجام آزمایش در منزل به صورت شبانه‌ روزی انجام می پذیرد.

انجام آزمایش در منزل فواید بسیار زیادی برای افراد به همراه دارد و از مهمترین آنها می توان به صرف زمان کمتر اشاره کرد.

برخی از افراد به دلیل ناتوانی و یا داشتن بیماری های خاص نمی توانند از منزل خارج شوند و برای محافظت بیشتر از سلامت خود تقاضای انجام آزمایش و نمونه گیری در منزل را خواهند داشت.

اما مراکز معتبر و شناخته شده با ارائه خدمات کاربردی توانسته اند علاوه بر جلب رضایت مراجعین بهترین فرآیندهای پزشکی را در اختیار آنها قرار دهند.

با این حال برخی از آزمایشگاه ها این شرایط را برای مراجعین خود در نظر می گیرند و اگر نیاز به انجام آزمایش و نمونه گیری در منزل دارید باید کلینیک های مربوطه را شناخته و می توانید روند دریافت نوبت را به صورت حضوری و آنلاین انجام دهید.

یکی دیگر از فواید انجام آزمایش خون در منزل این است که برخی از افراد به دلیل قرار گرفتن در محیط‌ های آلوده و بیمارستانی ممکن است مشکلات جسمانی شدیدتر را تجربه کنند.

اگر پزشکان وضعیت سلامتی شما را حساس بدانند به شما توصیه خواهند کرد که برای انجام آزمایش بهتر است که خدمات در منزل را انتخاب کنید.

به این واسطه می‌ توانید در محیطی کاملاً پاکیزه و به دور از هرگونه بیماری و ویروس و بدون ترس و نگرانی نمونه گیری را انجام دهید.

برخی از افراد به دلیل نگرانی و ترسی که از انواع آزمایشات دارد ممکن است در محیط های تخصصی و درمانی با استرس و نگرانی مواجه شوند که قطعاً انجام آزمایش در این شرایط می‌ تواند برای آنها بسیار سخت و آزار دهنده باشد.

معمولاً کودکان چنین شرایطی را تجربه می‌ کنند و اگر تمایل دارید که در محیط آرام و بدون دردسر و نگرانی نمونه گیری انجام شود.

قطعاً انجام آزمایش خون در منزل روش مناسبی خواهد بود و افراد می توانند با آرامش بسیار زیاد آزمایشات خود را به انجام برسانند.

اگر افراد به دلیل بیماری های مختلف توانایی و شرایط مراجعه به آزمایشگاه را نداشته باشند می‌ توانند از این خدمات استفاده کنند.

گاها بیماری ها آنقدر شدت پیدا می‌ کند که فرد با ضعف جسمانی بسیار زیاد مواجه شده و حتی قادر به مراجعه حضوری به مراکز درمانی نخواهد بود.

در چنین شرایطی انجام آزمایش خون در منزل کمک می‌ کند تا ضمن استراحت بیشتر و در شرایط آرام نمونه‌ گیری را انجام داده و روند آزمایش خود را به درستی طی خواهند کرد.

مسئله مهم این است که آزمایش خون در منزل دقیقاً مطابق با مراکز درمانی انجام می گردد.

تفاوتی در انجام آزمایش وجود نخواهد داشت و اگر به هر دلیل انتخاب شما برای انجام آزمایش محیط منزل باشد می توانید از خدمات کلینیک های برتر استفاده کنید.

بروز برخی از بیماری‌ های زمینه‌ ای می تواند محدودیت های جسمانی زیادی را برای افراد به همراه آورد و در چنین شرایطی ممکن است طی کردن روند درمان و بهبود آسیب های جسمانی برای افراد کمی دشوار شود.

اگر شرایط مناسب برای مراجعه به کلینیک و آزمایشگاه های مختلف را ندارید می توانید خیلی راحت از خدماتی که در منزل به شما ارائه میشود استفاده کنید.

این خدمات برای عموم افراد انجام پذیر است و می توانید با صرف هزینه های مناسب خیلی راحت و به آسانی از خدمات درمانی در منزل بهره مند شوید.

از مهمترین فواید انجام آزمایش خون در منزل می توان به این مسئله اشاره کرد که با پرداخت هزینه های بسیار مناسب و محدود می توانید از چنین خدماتی بهره مند شوید.

انجام آزمایش در منزل هیچگونه هزینه و زحمت مضاعف را برای شما به همراه نخواهد داشت و همواره می توانید در شرایط روانی آرام و به دور از هر گونه آلودگی نمونه گیری خون و سایر انواع آزمایشات را به انجام برسانید.

آیا آزمایش خون در منزل شامل بیمه میشود؟

آیا آزمایش خون در منزل شامل بیمه میشود؟
آیا آزمایش خون در منزل شامل بیمه میشود؟

همه ساله هزینه‌ ای که برای خدمات درمانی در نظر گرفته میشود دستخوش تغییرات شده و مبلغی مصوب و کاملا معین برای سایر خدمات پزشکی در نظر گرفته میشود.

بزرگترین دغدغه افراد ضمن طی کردن روند درمان و هنگام انجام انواع آزمایشات این است که آیا می توانند از خدمات بیمه استفاده کنند و میزان هزینه ها را کاهش دهد یا خیر.

در تمامی کشورها از جمله ایران سایر مراکز مربوطه و بیمه با نام های مختلف سعی دارند خدمات مناسبی را به افراد ارائه دهند که به این واسطه بخش عمده‌ ای از هزینه ها پرداخت شده و مبالغ اندکی توسط مراجعین باید به مراکز درمانی پرداخت شود.

اما مسئله مهم این است که برای انجام فرآیندهای درمانی عموم پزشکان انجام آزمایشات مختلف را الزامی دانسته و معتقدند که در روند تشخیص و درمان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

زمانی که صحبت از انجام آزمایش میشود این مسئله برای عموم افراد مطرح است که آیا می توانند از خدمات بیمه استفاده کنند یا خیر.

حتی مسئله دیگر این است که اگر برای انجام آزمایش از خدمات منزل استفاده کنند باز هم می توانند از بیمه خود بهره مند شوند یا باید هزینه را تمام پرداخت نمایند.

مسئله اصلی و کلیدی این است که فرقی نمی کند آزمایش شما در کلینیک ها و یا در منزل انجام شود در هر صورت هزینه مشخصی را برای شما در پی خواهد داشت.

اما اگر خدمات در منزل را انتخاب کنید ممکن است هزینه ای ناچیز را برای شما به همراه داشته باشد.

انجام آزمایش در هر محیط و مکان شامل بیمه میشود و شما می توانید از خدمات درمانی بهره مند شوید.

اما لازم است بدانید که هزینه‌ های جدا اما محدود برای اعزام کادر درمان به منزل برایتان در نظر گرفته میشود که در زمان مراجعه و پیش از انجام آزمایش می توانید از طریق واحد پذیرش تمامی سوالات مسائل مورد نظر را جویا شوید.

با این حال انجام آزمایش در منزل به راحتی انجام شده و می توانید از خدمات بیمه استفاده کنید اما مسئله مهم این است که مرکز انتخابی شما باید قرارداد فعال با شرکت بیمه مربوطه را داشته باشد.

اگر چنین شرایطی برای فرد فراهم باشد با هزینه های بسیار محدود و قابل پرداخت می توانند تخصصی ترین آزمایشات را انجام داده و به واسطه نتیجه دریافتی و تشخیص پزشک به خوبی از سلامت خود مراقبت کنند و از آسیب‌ ها و بیماری‌ های خطرناک محفوظ می مانند.

توجه داشته باشید که بسیاری از کلینیک های معتبر و آزمایشگاه‌ های شناخته شده برای آنکه بتوانند خدمات بهتری به مراجعین خود ارائه دهند با سایر مراکز بیمه قرارداد داشته و شما می توانید با هر نوع بیمه ای که در اختیار دارید از خدمات درمانی بهره مند شوید.

امروزه به دلیل مشغله فراوان بسیاری از افراد تمایل دارند تا خدماتی مانند آزمایشات مختلف را از طریق آزمایشگاه هایی انجام دهند که خدمات در منزل به آنها ارائه می دهند.

پس بابت پرداخت هزینه ها هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و می توانید با خیال راحت آزمایش خود را انجام داده و بخش عمده‌ ای از هزینه ها به وسیله شرکت مربوطه پرداخت می گردد.

نکته بسیار مهم در مورد بیمه های فعال در کشور ما این است که بیمه تامین اجتماعی درصد مشخصی از هزینه آزمایش را پرداخت می‌ کند و بخش بیشتری از هزینه‌ های درمانی توسط این مرکز پرداخت میشود.

با پرداخت هزینه های ماهانه و البته محدودتر می توانید از بیمه های تکمیلی هم استفاده کنید.

با این حال لازم است بدانید که آزمایشگاه ها و مراکز برتر حتی اگر خدمات خود را در منزل به افراد ارائه دهند باز هم شامل بیمه های پایه و بیمه‌ های تکمیلی خواهد شد و از این بابت می‌ توانید بدون نگرانی روند درمان خود را آغاز کرده تا به نتیجه مناسب برسید.

افزایش هزینه‌ های درمانی هر ساله یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه هایی  است که عموم افراد با آن مواجه هستند و ممکن است این نگرانی برای آنها ادامه داشته باشد.

زمانی که شما به آزمایشگاه های برتر مراجعه می کنید می توانید هر نوع بیمه را که در اختیار دارید مورد استفاده قرار داده و با پرداخت بخش محدودی از هزینه‌ ها روند درمان خود را آسان تر و بدون نگرانی سپری کنید.

اگر شما از این مراکز خدمات آنلاین دریافت کنید و یا به صورت حضوری به مراکز مربوطه مراجعه کنید در هر صورت خدمات دریافتی برای مراجعین شامل بیمه میشود و هزینه ها در حد مصوب پرداخت خواهد شد.

انجام کدام آزمایشات در منزل امکان پذیر است؟

انجام کدام آزمایشات در منزل امکان پذیر است؟
انجام کدام آزمایشات در منزل امکان پذیر است؟

یکی از بهترین خدماتی که کلینیک ها و آزمایشگاه های برتر به مراجعین خود ارائه می دهند نمونه گیری خون در منزل می باشد که برای بسیاری از افراد با وجود محدودیت زیاد و کمبود وقت روشی موثر و کاربردی به شمار می‌ آید.

در چنین مواقعی برای انجام هر کدام از آزمایشات کادر درمان به منزل مراجعه کرده و نمونه گیری را انجام می‌ دهند و به سرعت انواع آزمایشات و بررسی های جسمانی انجام میشود.

مراکز معتبر با در اختیار داشتن تجهیزات مناسب می‌ توانند انجام آزمایش خون در منزل را به شما ارائه دهند.

فرقی نمی کند که آزمایش خون را برای بررسی کدام بخش از بدن انجام دهید در هر صورت می توانید خدمات درمانی را در محیط منزل دریافت کرده و اطمینان داشته باشید که نمونه دریافتی در شرایط دمایی و محیطی کاملاً مساعد به آزمایشگاه انتقال پیدا می کند.

بسیاری از متخصصان و پزشکان انجام آزمایش خون را برای بررسی بارداری، بررسی عملکرد تیروئید و یا کم خونی انجام می‌ دهند که اگر در چنین شرایطی از خدمات در محل استفاده کنید می توانید با صرف زمان و هزینه بسیار محدود این روند را به انجام برسانید.

بسیاری از متخصصان و پزشکان با انجام آزمایش خون فاکتورهای بسیار زیادی را مورد بررسی قرار می‌ دهند.

به عنوان مثال بررسی عملکرد کبد، میزان چربی خون، آزمایش های هورمونی، تیروئید و حتی آزمایش پروستات از جمله مواردی هستند که با نمونه خون مورد ارزیابی قرار می‌ گیرند.

شما می توانید با توجه به شرایط خود برای انجام این نوع آزمایشات از خدماتی که در منزل به افراد ارائه میشود استفاده کنید.

هیچ گونه تفاوتی در نمونه گیری در منزل و کلینیک های مربوطه وجود ندارد و البته شما می توانید با توجه به شرایطی که دارا هستید از خدمات در منزل استفاده کنید.

با این شرایط ضمن پرداخت هزینه های بسیار جزئی می توانید در آرامش بیشتری روند آزمایش و نمونه گیری خون را انجام داده و دغدغه ای بابت مراجعه حضوری به آزمایشگاه نخواهید داشت.

این روش معمولاً برای افراد میانسال و تمامی کسانی که محدودیت های جسمانی دارند مناسب است و اگر احساس می کنید که کودکان در محیط های درمانی دچار استرس و تنش زیاد میشوند می توانید برای انجام آزمایش از خدمات منزل استفاده کنید.

به طور کلی باید بدانید که تمامی آزمایشاتی که به منظور بررسی های طبی و تشخیصی انجام میشود در محیط خانه امکان پذیر بوده و این نمونه گیری ها می تواند برای بسیاری از افراد آسان تر باشد.

با نمونه گیری خون در منزل پزشکان می توانند چکاپ های مختلفی از جمله آزمایش تیروئید، دیابت و کشت ادرار را مورد ارزیابی قرار دهند.

مسئله مهم این است که نمونه گیری به درستی انجام شود و در زمان و مکان و درست و تحت شرایط کاملاً ایمن به مراکز آزمایشگاهی انتقال پیدا کند.

شما می توانید چکاپ های ماهانه و انواع تست های بارداری را در محیط منزل انجام داده و حتی چنین شرایطی برای آقایان نیز براحتی فراهم خواهد بود.

فرقی نمی کند شما آزمایش خون را برای بررسی چه فاکتوری انجام دهید، معمولاً نمونه گیری خون برای بررسی میزان کلسیم، بیلی‌ روبین، انزیم های کبدی، اوره در خون و کراتین انجام میشود.

اما متخصصان با دریافت نمونه محدود و مراجعه به منزل شما می توانند تمامی فاکتورهای خواسته شده را در یک نتیجه کتبی و یا به صورت آنلاین به شما ارائه دهند.

برخی از بیماری‌ های عفونی مانند ابتلا به ویروس کرونا باعث میشود تا افراد با محدودیت های بیشتری مواجه شوند و ممکن بود مراجعه به مراکز تخصصی و عمومی برای آنها چندان آسان نباشد.

در چنین شرایطی آزمایشگاه های برتر برای حفظ سلامت افراد و سایر مراجع خدمات در منزل را به افراد ارائه می دهند و شما می توانید با نمونه گیری خون در منزل به راحتی روند آزمایش خود را انجام دهید.

در چنین شرایطی آزمایش خون در مدت کوتاه و در محیطی کاملا بهداشتی و استریل انجام می‌شود و فرد از هرگونه آلودگی و انتقال بیماری به سایر افراد محفوظ می ماند.

طبق نظرسنجی های انجام شده خدماتی که آزمایشگاه ها در منزل به افراد ارائه می دهند بسیار محبوب و مورد پسند عموم واقع گردیده است.

عموم افراد معتقدند که این شرایط برای اکثر مراجعین فرایندی مناسب و کاربردی بوده است.

با این حال انجام نمونه گیری خون در منزل می تواند شرایط بهتری برای مراجعه فراهم سازد و بخش زیادی از نگرانی، استرس و پریشانی آنها را برطرف خواهد کرد.

نکات مهم زمان انجام آزمایش خون در منزل

نکات مهم زمان انجام آزمایش خون در منزل
نکات مهم زمان انجام آزمایش خون در منزل

یکی از مهم‌ ترین روش‌ های تشخیصی انجام آزمایشات طبی تخصصی است که معمولا با نمونه گیری خون انجام میشود، اما برخی از افراد با این دغدغه و نگرانی مواجه هستند که پیش از انجام آزمایش باید چه نکاتی را رعایت کنند.

قبل از هر چیز باید بدانید که فرقی نمی کند شما آزمایش  را در کلینیک ها و یا در خانه انجام دهید حتی اگر انجام آزمایش در منزل انجام شود باز هم موظف هستید نکات گفته شده توسط پزشک را رعایت کنید.

اغلب آزمایشات باید به صورت ناشتا انجام شود و در موارد دیگر نیازی نیست که چنین قانونی را رعایت کنید، از مهمترین نکات قبل از انجام آزمایش خون باید به این مسئله اشاره کرد که پزشکان نمونه گیری خون را در ابتدایی روز و قبل از ساعت ۱۰ مناسب می‌ دانند و اگر نیاز باشد حتماً باید ۸ تا ۱۲ ساعت قبل از انجام آزمایش از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید در این مدت مصرف آب به تنهایی هیچ گونه ممانعتی ندارد و متخصصان توصیه دارند که قبل از انجام آزمایش نباید از انواع خوراکی ها مانند آدامس و یا هرگونه خوشبو کننده دهان استفاده کنید زیرا همین مقدار محدود قند موجود در این خوراکی ها می تواند نتیجه آزمایش شما را تحت تاثیر قرار دهد.

متخصصان توصیه دارند که حتی اگر آزمایش خون را در حالت غیر از ناشتا انجام می دهید باز هم موظف هستید که از شب قبل از غذاهای سالم و فاقد چربی استفاده کنید، مصرف غذاهای سنگین و پر چرب پیش از انجام آزمایش می تواند اختلالات زیادی را در نتیجه آزمایش شخص به وجود آورد و حتی ممکن است میزان آنزیم های کبدی را کمی متغیر نشان دهد.

از دیگر نکات مهمی که پیش از انجام آزمایش و نمونه گیری خون باید رعایت کنید این است که 12 ساعت پیش از آزمایش مصرف گونه دارو را متوقف کنید، البته اگر نیاز است که حتماً دارو مصرف شود بهتر است به فردی که آزمایش و نمونه گیری را انجام می دهد حتماً این مسئله را گفته تا این افراد بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند.

از دیگر نکات مهم پیش از انجام آزمایش خون که باید بدانید این است که استعمال هرگونه دخانیات و حتی انجام فعالیت های ورزشی پیش از آزمایش ممنوع است به ویژه اگر برای بررسی های هورمونی این آزمایش انجام می دهید هرگونه تحرک بعد از بیدار شدن می تواند منجر به ایجاد اشتباه نتیجه آزمایش شود.

بهتر است که قبل از آزمایش و طی چند روز پیش از آن از آب مناسب استفاده کرده تا بدن خود را هیدراته کنید کم آبی باعث میشود تا بسیاری از فاکتورها در نتیجه آزمایش با غلظت بیشتری مشاهده شود و این امر ممکن است پزشک را با خطا و اشتباه مواجه کند.

اگر پزشک متخصص با انجام نمونه گیری خون تمایل دارد میزان قند، خون چربی و کلسترول خوب و بد را اندازه‌گیری کند شخص موظف است این آزمایش را حتما به صورت ناشتا انجام دهد، فرقی نمی کند که به مراکز مربوطه مراجعه کنید یا کادر درمان در منزل شما حاضر شوند در هر صورت نکات گفته شده باید به صورت دقیق رعایت شود تا نتیجه آزمایش بدون خطا حاصل شود.

برخی از انواع قرص ها و داروهای می توانند نتیجه آزمایش شما را با اختلالات زیادی مواجه کنند، انواع قرص های ضد بارداری، قرص های ضد افسردگی و یا داروهای ادرار آور و انواع آنتی بیوتیک ها را بهتر است با مشورت پزشک استفاده کنید و از متخصصان بخواهید که برای شما شرح دهند که چه مدت پیش از انجام آزمایش باید مصرف آنها را متوقف کنید.

مصرف برخی از مواد خوراکی مانند انواع نوشابه، آدامس و آب میوه ها به دلیل داشتن قند زیاد در روز قبل از آزمایش می تواند میزان قند خون را با نوسانات زیادی نشان دهد و اعداد و ارقام دقیقی در نتیجه آزمایش شما حاصل نمیشود، بهتر است نهایتاً ۲۴ ساعت قبل از انجام آزمایش و نمونه گیری خون از تغذیه خود محافظت کرده و هرگونه خوراکی های ناسالم را موقتا مصرف نکنید.

رعایت این نکات ساده باعث میشود تا شما بتوانید با دغدغه بسیار کم و به درستی روند آزمایش خود را به انجام رسانید و اطمینان داشته باشید که نتیجه‌ ای بدون خطا برای شما حاصل میشود و پزشکان با مطالعه و تفسیر آزمایش متوجه خواهند شد که آیا عاملی سلامت شما را تهدید می کند یا خیر.

بهترین مراکز جهت انجام آزمایش خون در منزل

زمانی که پزشکان و متخصصان برای بررسی‌ های جزئی‌ تر سایر ارگان های حیاتی بدن انواع آزمایش را تجویز می کنند به شما تاکید خواهند کرد که برای دریافت نتیجه بهتر و بدون خطا به مراکزی مراجعه کنید که با استفاده از تجهیزات پیشرفته می توانند روند آزمایش را به درستی به انجام برسانند.

این مسئله بسیار مهم است که مراکز معتبر را شناخته شده تا در موقعیت‌ های مناسب و طبق اصول و نکات گفته شده جهت انجام آزمایش با آنها مراجعه نمایید.

اما برخی از افراد به دلیل شرایط خاص تمایل دارند که برای انجام آزمایش خون از کلینیک هایی که در این زمینه فعالیت دارند خدمات در منزل را نیز دریافت کنند، اما باید بدانید که دریافت خدمات در منزل نیز مستلزم داشتن شرایط خاص است و کلینیک‌ های مربوطه باید تمامی تجهیزات را دارا باشند تا بتوانند نمونه های دریافتی را با سلامت کامل به مراکز اصلی بازگردانند.

شناسایی بهترین مراکز کار آسانی نخواهد بود و باید در این زمینه تحقیقات زیادی انجام دهید، تمامی پزشکان و متخصصان معمولا آزمایشگاه های برتر در سراسر کشور را شناخته و می‌ دانند که کدام مراکز با تجهیزات پیشرفته تری روند آزمایشات مختلف را انجام می دهند.

مهم است که در کنار وجود دستگاه های پیشرفته پزشکانی در این مراکز حاضر باشند که بتوانند به درستی از آنها استفاده کرده و آموزش های کامل را در این زمینه دیده باشند.

توصیه می‌ کنیم که از پزشکان و متخصصانی که در زمینه های مختلف فعالیت دارند بخواهید که بهترین مراکز آزمایشگاهی را به شما معرفی کنند با این شرایط بدون دغدغه و به راحتی می توانید به آزمایشگاه ها برتر مراجعه کرده و آزمایشاتی که مد نظر دارید را به درستی به در شرایط ایده آل انجام دهید.

مراکز برتر جهت رفاه حال مراجعین خود خدماتی را در منزل به آنها ارائه می‌ دهند و در شرایط خاص نیازی به مراجعه به مراکز درمانی و کلینیک های آزمایشگاهی نخواهید داشت، این امر باعث میشود تا افراد بتوانند در موقعیت مناسب و با وجود محدودیت هایی که دارند بدون دغدغه آزمایشات خود را انجام دهند و با این شرایط خیلی راحت تر و به موقع می‌ توانند از سلامت خود محافظت نمایند.

این مراکز با وجود راه های ارتباطی مختلف خدماتی که به عموم افراد ارائه می دهند را اعلام کرده و با این شرایط شما راحت‌ تر می‌ توانید مراکز برتر را شناسایی کنید.

راه های ارتباطی گسترده، اینترنت پرسرعت و انواع دستگاه های هوشمند باعث شده تا شما خیلی راحت بتوانید هر چه سریع تر سایر مراکز درمانی معتبر و شناخته شده را پیدا کنید و بر اساس مسافتی که مد نظر دارید بهترین و نزدیکترین آنها را انتخاب خواهید کرد.

همواره می توانید برای انجام آزمایش و نمونه گیری خون از آنها بخواهید که متخصصان مربوطه را به منزل شما اعزام کرده تا بدون نیاز به خروج از منزل بتوانید آزمایش و نمونه گیری را انجام دهید، در این شرایط مراکز معتبر تمامی تجهیزات لازم را دارا خواهند بود و می‌ توانند فرآیندهای درمانی را خیلی بهتر و دقیق‌ تر به انجام برسانند.

توجه داشته باشید که برای انجام آزمایش حتما باید به مراکز معتبر مراجعه کنید در غیر این صورت ممکن است هرگونه خطا و کوتاهی در روند آزمایش و نتیجه آن پزشک معالج را با اشتباه مواجه کرده و روند درمان به درستی صورت نگیرد، البته این شرایط برای برخی از افراد بسیار خطرناک بوده و ممکن است منجر به پیشروی و گسترش بیماری در بدن آنها شود.

وجود تجهیزات پیشرفته و تمامی آموزش های تخصصی که در اختیار کادر درمان قرار می گیرد باعث شده است تا مراکز مربوطه خدمات بهتری را به مراجعین خود ارائه دهند، به عنوان مثال اگر فرصت کافی برای مراجعه به آزمایشگاه را ندارید و محدودیت‌ های خاصی مانع از مراجعه آسان شما به مراکز درمانی میشود می توانید از خدماتی که در منزل به شما ارائه می دهند استفاده نمایید.

بهتر است که چند روز قبل از زمان آزمایش خود کلینیک های برتر را شناخته و در فرصت مناسب نوبت دهی را به صورت آنلاین انجام دهید، این افراد تحت هر شرایطی در زمان مشخص شده توسط مراجعین به محل مورد نظر رفته و سعی دارند تا نمونه گیری را به دقت به درستی انجام دهند.

خدماتی که در منزل به شما ارائه میشود هیچگونه تفاوتی با کلینیک ها و مراکز درمانی ندارد و البته انجام آزمایش با این روش برای فرد آسان تر خواهد بود، کیفیت خدماتی که مراکز درمانی در منزل به عموم افراد ارائه می دهند در سطح بسیار بالایی می باشد و همین امر باعث میشود تا عموم افراد برای انجام آزمایشات مختلف به ویژه برای افراد کهنسال و کودکان این روش را انتخاب نمایند.

دریافت نتیجه آزمایش پس از نمونه گیری در منزل

دریافت نتیجه آزمایش پس از نمونه گیری در منزل
دریافت نتیجه آزمایش پس از نمونه گیری در منزل

امروزه تمامی مراکز درمانی با دایر نمودن سایت های تخصصی سعی دارند علاوه بر آگاه‌ سازی افراد خدمات مناسبی را به آنها ارائه دهند، در این سایت‌ ها تمامی خدمات درمانی مراکز مربوطه درج میشود تا افراد با آگاهی بهتر و بیشتر بتوانند به آنها مراجعه کنند.

در این سایت ها روند دریافت نوبت آسان تر شده و بعد از انجام نمونه گیری پزشکان و متخصص طی زمان بندی مشخص به شما اعلام می‌ کنند که چه موقع برای دریافت نتیجه به مراکز مربوطه مراجعه کنید.

شما می توانید برای دریافت نتیجه آزمایش به صورت غیرحضوری به مراکز مربوطه مراجعه کرده و از خدمات آنلاین آنها استفاده نمایید.

عموم افراد به دلیل مشغله فراوان و محدودیت زمان ممکن است نتوانند در موقع مناسب و در زمان مشخص شده خود را به مراکز درمانی برسانند و در این شرایط ممکن است دریافت نتیجه آزمایشات انجام شده هم به تاخیر بیفتد، اگر برای مراجعه به پزشک معالج خود و دریافت نتیجه عجله دارید بهترین روش این است که از طریق سایت و به صورت آنلاین نتیجه آزمایش خود را دریافت کنید، تمامی آزمایشات معمولاً به صورت فایل های فشرده در اختیار شما قرار داده میشود که می توانید به واسطه چاپ و یا انتقال آن به انواع فلش نتیجه آزمایش را با خود به همراه داشته باشید.

اما کلینیک های برتر معمولاً تفسیر آزمایش را به صورت دقیق و چاپ شده هم در اختیار شما قرار می دهند، تمامی فاکتورها به تفکیک بر روی برگه درج میشود و حد نرمال آنها نیز در ستون دیگر مشاهده خواهد شد، عدد به دست آمده از نمونه آزمایش شما بر روی کاغذ موجود می باشد که پزشک با بررسی و تفسیر نتیجه آن می تواند اطلاعات بسیار زیادی را نسبت به سلامت افراد کسب کند، این امر باعث میشود تا شما بتوانید خیلی راحت و آسان آزمایش خود را در زمان مناسب انجام داده و نگرانی بابت دریافت نتیجه آن نخواهید داشت.

با وجود راه‌ های ارتباطی متعدد شما می توانید از طرق مختلف نتیجه آزمایش خود را دریافت کرده و به پزشک مربوطه برسانید، ناگفته نماند که این نتیجه حتی اگر در صورت انجام آزمایش خون در منزل حاصل شده باشد باز هم به اندازه مراجعه حضوری شما قابل اعتماد است، فرقی نمی کند نمونه گیری در چه شرایطی و در چه مکانی انجام شده باشد در هر صورت نمونه مربوطه در اختیار پزشکانی قرار می‌ گیرد که به واسطه دستگاه های پیشرفته فاکتورهای مورد نظر را بررسی خواهند کرد و نتیجه آزمایش با هر روشی که تمایل داشته باشید در اختیارتان قرار می گیرد.

تمامی آزمایشگاه های معتبر در سراسر کشور امروزه نتیجه آزمایش را به صورت جزئی و کاملا تخصصی در اختیار مراجعین قرار می‌ دهند معمولاً تفسیر آزمایشات در این شرایط برای پزشکان کار آسان تری خواهد بود و تمامی فاکتورهای مربوطه با جزئیات در این برگه های آزمایش درج میشوند و همین امر باعث میشود تا با یک بار انجام نمونه گیری پزشک مربوطه بتواند حجم زیادی از اطلاعات مربوط به وضعیت جسمانی افراد را کسب کرده و دیگر نیازی به سایر آزمایشات و یا تکرار مجدد آن نمی باشد.

وجود تکنولوژی و راه های ارتباطی گسترده در تمامی زمینه‌ ها زندگی را برای افراد آسان تر کرده و خیلی راحت تر و در هر مکانی می توانند خدمات لازم را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر

نمونه گیری و آزمایش در منزل

برای اطلاع از قیمت و نحوه نوبت اخذ نوبت با ما در واتساپ در ارتباط باشید