11 راه کار برای درمان ویروس HPV

11 راه کار برای درمان ویروس HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، ویروسی است که می تواند انسان را آلوده نماید. عفونت معمولا بدلیل تماس جنسی نظیر تماس با ترشحات واژینال، یا از طریق تماس مقعدی دهانی اتفاق می افتد. این عفونت هم چنین می تواند از طریق تماس پوستی با شریک جنسی که آلوده به ویروس می باشد رخ دهد. در موارد […]

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، ویروسی است که می تواند انسان را آلوده نماید. عفونت معمولا بدلیل تماس جنسی نظیر تماس با ترشحات واژینال، یا از طریق تماس مقعدی دهانی اتفاق می افتد.

این عفونت هم چنین می تواند از طریق تماس پوستی با شریک جنسی که آلوده به ویروس می باشد رخ دهد. در موارد بسیار نادری دیده شده که خانم آلوده به ویروس HPV موجب آلودگی کودکش شده و کودک مبتلا به بیماری پاپیلوماتوزیس تنفسی عود شونده در عنفوان جوانی (JORRP) شده است.

حقیقت تلخ در مورد این عفونت آن است که حتی افراد آلوده ممکن است از بیماری خود آگاه نباشند. علائم و نشانه های بیماری عبارتند از بوجود آمدن زگیل در مناطق ژنیتال، سرویکس، واژن، گلو و دهان و بزرگ شدن این زگیل ها. درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، اما چندین درمان طبیعی کاربردی در دسترس می باشد.

راه های طبیعی درمان ویروس HPV

راه های طبیعی درمان ویروس HPV
راه های طبیعی درمان ویروس HPV

روغن ارگانو

روغن ارگانو که یک روش درمان طبیعی برای از بین بردن علائم ظاهری ویروس HPV می باشد از خانواده نعناع می باشد که کمک موثری به کاهش زگیل ها می نماید.

این درمان کم هزینه بوده و می باید روغن ارگانو را تا زمانی که زگیل ها بر طرف شوند بر روی زگیل مالید. قبل از بکار بردن این روغن، لازم است که آن را رقیق نمایند چون ممکن است کمی باعث تحریک شده و احساس گزیدگی ایجاد نماید.

اکیناسه (یک نوع گیاه امریکایی از خانواده گل های آفتابگردان)

اکیناسه که گل آفتابگردان بنفش نیز نامیده می شود، یک درمان طبیعی برای از بین بردن علائم ظاهری ویروس HPV است. این ها عبارتند از گیاهان دارویی چند ساله که می توان از آنها به شکل چایی و تنتور استفاده نمود.

این درمان باعث نتایج خوب بر ضد زگیل ها می باشد. این گیاه دارای پلی ساکاریدها و استرول های گیاهی است که باعث افزایش گلبول های سفید خون (WBC) شده و موجب از بین رفتن علائم ویروس می شود.

کالندولا (یک گیاه مدیترانه ای از جنس گل همیشه بهار)

کالندولا (یک گیاه مدیترانه ای از جنس گل همیشه بهار)
کالندولا (یک گیاه مدیترانه ای از جنس گل همیشه بهار)

کالندولا را می توان به صورت خوراکی یا شیاف برای درمان علامتی زگیل ها استفاده نمود. معمولا به آن گل همیشه بهار می گویند. روغن کالندولا به طور موثری بر روی زگیل ها اثر نموده و باعث از بین رفتن زگیل های ایجاد شده به علت عفونت HPV می شود.

گلدن سیل (گیاه آمریکایی از خانواده آلاله)

گلدن سیل (Goldenseal) یک ماده طبیعی برای درمان علائم ظاهری ویروس HPV است که همراه با اکیناسه به منظور از بین بردن زگیل ها استفاده می شود.

این درمان دارای اثر مشابه برای تحریک سیستم ایمنی بوده و از طریق افزایش تعداد گلبول های سفید خون عمل می نماید. گلدن سیل تولید ساقه های پیچ خورده به نام ریزوم می نماید که برای درمان طبیعی از این ساقه ها استفاده می شود.

این ساقه ها دارای ماده ای است به نام بربرین که دارای ترکیبی است برای کشتن گونه های مختلف میکروارگانیسم ها.

کورکورمین (زرد چوبه)

شکل تخلیص شده زردچوبه را کورکورمین می نامند. کورکورمین یک آنتی اکسیدان است که اثر ضد ویروس HPV داشته و از DNA سلول های بدن محافظت می نماید. این ماده هم چنین دارای اثر زیاد در درمان اشکال مختلف سرطان سرویکس می باشد.

قارچ

قارچ
 قارچ

قارچ ها نظیر ریشی و شیتاک(Reishi and Shitake) یکی دیگر از مواد طبیعی برای درمان علائم ظاهری عفونت HPV می باشند. گفته می شود که آنها دارای فعالیت ضد ویروسی بوده و با کشتن ویروس باعث خلاصی از زگیل های تناسلی می شوند.

7Pau d’Arco (دارچین)

روغن پائو دارکو دارای ترکیب ضد ویروس می باشد. شکل روغن این ماده طبیعی را می توان برای درمان علائم ظاهری ویروس HPV روی مناطق دارای زگیل مالید. این ماده قدرت کوچک نمودن و از بین بردن زگیل ها را دارا می باشد.

تویا یا درخت زندگی(Thuja)

تویا یا درخت زندگی(Thuja)
تویا یا درخت زندگی(Thuja)

برگ درخت زندگی و روغنش دارای خاصیت ضد ویروسی بوده و برای از بین بردن علامتی زگیل های تناسلی استفاده می شود. این گیاه سلول های سیستم ایمنی را تحریک نموده و قدرت یافتن و کشتن سلول های آلوده به ویروس را دارد.

گون (آستراگالوس)

گون تحریک کننده سیستم ایمنی بدن می باشد و ضد عوامل ویروسی بوده و با ویروس HPV می جنگد. این ماده ژن P-53 را تحریک می نماید که آن هم به نوبه خود باعث تولید اینترلوکین 2 می شود. اینترلوکین 2 ماده ای است که باعث کشتن ویروس HPV شده و اثر تقویت کننده سیستم ایمنی بر ضد سرطان را دارا می باشد.

روغن درخت چای

روغن درخت چای، یک ماده طبیعی دیگر برای درمان علائم ظاهری ویروس HPV می باشد و دارای اثر ضد ویروسی و ضد باکتریال بوده و به همین دلیل نیز باعث کاهش تعداد زگیل ها می شود. این روغن یک ماده ضد عفونی کننده است که می توان به صورت داخلی یا به صورت موضعی استفاده نمود. این ماده سطح ایمنی بدن را افزایش می دهد.

سیر

سیر دارای خاصیت ضد میکروبی خیلی قوی است و دارای ماده ایی به نام آلیسین است. این ماده قدرت از بین بردن عوامل بیماریزا را دارا بوده و می تواند مستقیما بر روی زگیل های تناسلی مالیده شده و باعث از بین رفتن علائم ظاهری بیماری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر

نمونه گیری و آزمایش در منزل

برای اطلاع از قیمت و نحوه نوبت اخذ نوبت با ما در واتساپ در ارتباط باشید